Elbest komentuje zarzuty MZZP Zjednoczenie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 08 grudnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Elbest komentuje zarzuty MZZP Zjednoczenie
Data dodania: 2016-11-29 12:01:45
Elbest komentuje zarzuty MZZP Zjednoczenie
Źródło zdjęcia: UM Bełchatów
Komentarz Elbest sp. z o.o. do artykułu „Wysokie nagrody dla nieudolnego zarządu Elbest-u”.

Byli Członkowie Zarządu Elbest sp. z o.o. zatrudnieni byli na tzw. Kontraktach, których zasady i wysokość wynagrodzenia ustalona została przez Radę Nadzorczą. Zgodnie z przyjętymi wówczas zapisami Członkom Zarządu Spółki z tytułu świadczenia usług oraz wykonywania wszelkich innych zobowiązań wynikających z Kontraktu przysługiwało wynagrodzenie składające się z części stałej (miesięczne wynagrodzenie podstawowe) i części zmiennej (m.
.in. premia roczna).

Roczne cele premiowe dla byłych Członków Zarządu zostały wyznaczone uchwałą poprzedniej Rady Nadzorczej z dnia 25 maja 2015r. W tym stanie prawnym wstrzymanie wypłaty premii rocznej za 2015 rok przez obecne władze spółki skutkowałoby uzasadnionym roszczeniem i wniesieniem pozwu do sądu pracy. Taka sytuacja naraziłaby spółkę Elbest na dodatkowe koszty z tytułu odsetek i kosztów sądowych. Cele premiowe dla obecnego Zarządu spółki zostały zmienione i są one bezpośrednio związane z wynikami finansowymi spółki, w przeciwieństwie do wytycznych stawianych przed ich poprzednikami.

Wykup dodatku stażowego dotyczy 12% załogi spółki Elbest na ok. 500 osób zatrudnionych w spółce. W wyniku porozumienia z pracodawcą i organizacjami związkowymi w lutym 2015r. ta grupa pracowników wzięła udział w programie dobrowolnych wykupów niektórych świadczeń w zamian za rekompensatę pieniężną.

Ostatnia sprzedaż obiektu należącego do spółki miała miejsce w 2015 roku czyli za kadencji poprzedniego Zarządu. W obecnym roku, już po wyłonieniu nowych władz spółki, żaden obiekt Elbestu nie został sprzedany.

Spółka Elbest została poddana kontrolom Państwowej Inspekcji Pracy, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Z poważaniem
Zarząd Elbest sp. z o.o.

K.A.
.
Tagi: Komentarz, Elbest, artykuł, belchatow.bai.pl, MZZP Zjednoczenie, nagrody, zarządu
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Gdzie obecnie najmądrzejsi byli jak się stodoła paliła ? Jak się spaliła to teraz pretensje do obecnego gospodarza, że ktoś podłożył ogień ? Gdzie wszyscy byli jak się zaczynało palić ? Co nie było widać ? Czy wszyscy się grzali bo było ciepło ???
  Autor:Jasiu Data: 2016-11-30 09:28:14
 • Zarząd tym oświadczeniem , utracił resztki zaufania , które są niezbędne do sprawowania funkcji Prezesów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości .są kłamcami , i mają wszystkich za idiotów, uzasadnienie moje oceny. Poprzedni Zarząd nie wykonał zadań w piśmie Pan Przewodniczący Rady Nadzorczej sam napisał , że zadanie zostało wykonane w 85% , a więc nie zostało wykonane!!! Za nie wykonane zadanie dostali ponad 100 000 zł na głowę, wcześniej brali przez 9 miesięcy pensje Prezesów ponad 25.000 zł za siedzenie w domu, a po tym pójdą prawdopodobnie na zasiłek chorobowy! Pracownikom pomimo zobowiązań do warunków pracy i płacy, po przymusowym przekazanie z Elektrowni Bełchatów , zabrano bezprawnie 50% wynagrodzenia i socjal !!! Za zgodą skorumpowanych tzw ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH z Elektrowni, kiedy zapanuje prawo i zabiorą pensje Dyrektorskie działaczom tych Związków! W jedności siła proszę o poparcie tak potrzebne dla pracowników Elbest .
  Autor:niewolnik Data: 2016-11-30 08:32:28
 • Opinia jest następująca: tak nieudolnego zarządu jak ten, który działał by na rzecz poprawy spółki to szukać ze świecą. Biorą kasę i tak im dobrze. Całkowity brak kompetencji w zarządzaniu. Tragedia.
  Autor:wyborca Data: 2016-11-29 21:03:23
 • Po co Elbest zatrudnia prawników jak się boi sądu??? Jakie cele premiowe ma obecny Zarząd. Doprowadzić ją szybko do Bankructwa?
  Autor:Dobra Zmiana Data: 2016-11-29 14:17:20
 • Czyli nagrodę roczną OBECNA RADA NADZORCZA płaci za sprzedaż obiektów w 2015r. Super. Sądy Zarządzie są dla ludzi, gorzej jak przyjmuje się że boimy się sprawy wygrananej. 2*Super. Czy przyszło Wam do głowy pozwać tych, co taką umowę z poprzednim Zarządem podpisali, do sądu za działanie na szkodę spółki. Nie bo też trzeba by iść do sądu.3*Super. Gdzie ta dobra zmiana.
  Autor:Rozczarowany Data: 2016-11-29 14:13:31
go to top