Wysokie nagrody dla nieudolnego zarządu Elbest-u - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 08 grudnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Wysokie nagrody dla nieudolnego zarządu Elbest-u
Data dodania: 2016-11-25 20:53:57
Wysokie nagrody dla nieudolnego zarządu Elbest-u
Źródło zdjęcia: A.K. INFO BAI
Spółka Elbest powstała w 2001 roku i przez okres 10 lat była jedną z lepiej funkcjonujących firm z grupy PGE.

W kwietniu 2011 roku zmienił się zarząd spółki w wyniku działalności którego przez 5 lat w spółce notowano narastające straty.

Z naszych informacji wynika, iż na koniec drugiego kwartału 2016 roku wynosiły one około 60 mln. Spowodowane jest to wysprzedażą za marne grosze majątku spółki (za co zarząd wynagradzany był wysokimi nagrodami) oraz tworzeniem stanowisk dyrektorskich i kierowniczych dla kilkudziesięciu osób z wynagrodzeniem około 10 tys. zł. na miesiąc.

Pod koniec marca br. odwołano ówczesny zarząd, ale niestety zawarte kontrakty były dla nich bardzo korzystne, ponieważ figurowały w nich zapisy, tj. bardzo wysokie odprawy oraz zapis o zakazie konkurencji, który przyniósł w/w dochód w kwocie przekraczającej 100 tys. zł.

20.
.10.2015r. zgłosiliśmy do Prokuratury Okręgowej zawiadomienie w sprawie wyrządzenia przez ówczesny zarząd szkody majątkowej wielkich rozmiarów (w prokuraturze tej, toczy się postępowanie)

Nadmieniamy również, iż od 18 stycznia br. nasz Związek jest w sporze zbiorowym, który dotyczy podwyżek dla pracowników spółki Elbest, którzy od ponad 4 lat nie uzyskali w spółce podwyższenia wynagrodzenia, wręcz w grudniu 2014 r. wprowadzono Protokół nr 3, którym to zmieniono ówczesne zapisy w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy i tym samym pozbawiono tychże pracowników dodatków tj. (dodatek stażowy do ,,0'', premia roczna; premię indywidualną zmniejszono do 5%) co sprawiło, że pracownikom zmniejszono wynagrodzenie o około 40%. W/w działania tłumaczone były złą sytuacją finansową.

Informacja, iż w dniu 10.11.2016r. odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej spółki Elbest, na którym to podięto uchwałę o przyznaniu nagrody ( przypuszczamy, że są to nagrody liczone w setkach tysięcy) dla byłych członków zarządu Elbest sp. z.o.o, tj. Kamila Leś-Kałuża oraz Krzysztof Mędelski, zbulwersowała pracowników, ponieważ jak już wspomnieliśmy wcześniej od 4 lat nie otrzymali przysłowiowej złotówki, podkreslano im wręcz cały czas fakt, iż spółka jest w krytycznej sytuacji finansowej a podwyżka doprowadzi spółkę do upadłości.

W związku z powyższym skierowaliśmy pismo do Przewodniczącego Rady Nadzorczej o udzielenie informacji dotyczącej wysokości jak i powodów przyznania w/w nagród.

Niestety nie otrzymaliśmy satysfakcjonującej nas odpowiedz, ponieważ z rozmowy wynika, iż przyznawanie nagród oraz odpraw dyktowane jest wewnętrznymi przepisami jakie są stosowane w PGE GIEK S.A, więc tylko możemy przypuszczać, że PGE, która jest spółką Skarbu Państwa drogą przyznawania nagród wielkich rozmiarów oraz milioniwych odpraw, w dalszym ciągu uskutecznia proceder okradania Skarbu Państwa.

Nadmieniamy, że to tylko część problemów z jakimi borykają się pracownicy spółki Elbest a przy tym i Nasz Związek.

Zarząd MZZP "Zjednoczenie"
Przewodnicząca Zofia Kędziak

K.A.
Tagi: Nieudolny zarząd Elbest, Bełchatów, nagrody, wielkie, miliony, odprawy, proceder, okradania, skarbu, państwa
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Komu nie pasuje praca w kraju zróbcie sobie 500+ Kto kariery nie zrobił za komuny to już teraz prezesem nie zostanie. Ale sprzątaczki do biura są potrzebne by świecić tyłkiem za parę złoty.
  Autor:A... ? Data: 2016-12-14 18:50:07
 • Zobaczcie jakie kwalifikacje maja członkowie obecnego Zarządu Elbestu. Co do tej pory robili. Jaka maja praktykę w zarządzaniu i kierowaniu ludźmi. Może ktoś lepiej ich zna.
  Autor:Pracownik Data: 2016-11-28 19:16:36
 • Taka Kałuża to szczęście. Nawet jak ją wyrzucili to kaske dają. Jak tu wpaść w taką kałuże
  Autor:Zdziwko Data: 2016-11-28 17:42:17
 • Jak ma Zarząd Pisowski rozliczać poprzedników jak Ci Pisocy się na niczym nie znają. Wolą zaplacić i mieć spokoj chociaż nie maja już pieniędzy. Paranoja Pisowska przebija paranoje Peowską. Wyjeżdżam z tego kraju.
  Autor:Paranoja Data: 2016-11-28 12:45:38
 • Należy czytać ze zrozumieniem: cyt. "W kwietniu 2011 roku zmienił się zarząd spółki w wyniku działalności którego przez 5 lat w spółce notowano narastające straty." I tak: w 2011 roku to były rządy PO. Wtedy był wybrany fatalny zarząd. Zarząd trwa na stołkach do dziś. 3 lata za rządów PO i dwa lata za rządów PiS. PiS za wolno rozlicza poprzenią ekipę. A poprzednia ekipa już rozlicza PiS za ich rządy (gabinet cieni - tzn. chyba sił zła). Co za ironia.
  Autor:Franek Data: 2016-11-27 09:50:37
 • Pis miał za 8 lat rządów dla swoich mordo ty moja. I rozlicza sowicie dając mordkom niewyobrazalną kasę. Pięknie k... pięknie
  Autor:Pięknie Data: 2016-11-27 08:47:28
 • Niestety nic nie kumacie,ironia jest wam obca oprócz ironii losu
  Autor:Prezes Data: 2016-11-26 17:32:14
 • Tak. Po Plusowi już dziękujemy. Juz zrobiliście dla nas to co mogliście. Wystarczy.
  Autor:dość Data: 2016-11-26 09:13:24
 • PO tak przeżywa porażkę, że wpada w takie stany.
  Autor:zsz Data: 2016-11-26 07:02:47
 • Prezes by tak otwarcie nie śmiał się wypowiadać. No chyba, ze po kielichu. Co to było jakaś schiza? Napisz o co ci chodzi wprost a nie baw sie w kameleona.
  Autor:schiza Data: 2016-11-26 07:01:48
 • A o co Wam robole chodzi. Cieszcie się że macie robote i morde w kubeł, bo Was na morde wyrzucimy. Co myśleliście że jak PO zastąpią PISem to wam się poprawi. Leniwe te robole i głupie.
  Autor:Prezes Data: 2016-11-26 00:03:46
go to top