Horror z życia pracowników w przedszkolach - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 08 grudnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Horror z życia pracowników w przedszkolach
Data dodania: 2016-11-25 13:05:47
Horror z życia pracowników w przedszkolach
Horror z życia pracowników w przedszkolach Horror z życia pracowników w przedszkolach Horror z życia pracowników w przedszkolach Horror z życia pracowników w przedszkolach
Źródło zdjęcia: facebook/UM Bełchatów
Horror z życia pracowników niepedagogicznych w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Bełchatów.

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników „Zjednoczenie” w Elbest Sp. z o.o. w imieniu Pracowników Samorządowych Niepedagogicznych zatrudnionych w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Bełchatów zwraca się prośbą o pomoc w podniesieniu dotychczasowego wynagrodzenia w/w pracownikom. Od ponad 7 lat ich wynagrodzenie jest na jednakowym poziomie – minimalnego krajowego wynagrodzenia brutto. Na składniki wynagrodzenia składa się: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za wysługę lat oraz 5 % premii. Powyższe składniki często nie wystarczają na uzyskanie najniższej pensji krajowej, co powoduje, iż każdy z pracowników otrzymuje dodatki wyrównawcze i tym sposobem wszyscy pracownicy otrzymują jednakowe wynagrodzenie na poziomie – 1.850 zł brutto.

Żadne nasze prośby, pisma do: P Prezydent Marioli Czechowskiej, Wiceprezydent Agnieszki Wysockiej Miasta Bełchatowa oraz innych instytucji nie przynoszą jakichkolwiek reakcji. Prezydenci odsyłają nas do Dyrektorów przedszkoli a Dyrektorzy odsyłają nas do Prezydentów i takie odbijanie piłki trwa już 7 lat a przecież to uchwałą nr XXIV/171/08 Rady Miejskiej w Bełchatowie z dnia 29.05.2008r., ustalono najniższe wynagrodzenie zasadnicze oraz najniższą kategorię zaszeregowania z pomocy nauczyciela na woźną ) chociaż zakres obowiązków daleko odbiega od zaszeregowania woźnej a wręcz jest niezgodne z przepisami Sanitarnej Inspekcji Pracy więc z powyższego wynika iż organem decyzyjnym i odpowiedzialnym za głodowe pensje w/w pracowników jest Rada Miasta.

Batalia pracowników przedszkoli o podwyższenie ich wynagrodzenia trwa od 01.10.2015r. w którym to dniu złożyli pismo do Prezydent Miasta Bełchatowa M. Czechowskiej z prośbą o podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego ponieważ ciągle zarabiają minimalną krajową obojętnie z jakim stażem czy to jeden rok czy 30 lat .

Pani Prezydent w odpowiedzi z dn. 30.11.2015r. podkreśliła iż w projekcie budżetu Miasta Bełchatowa na 2016r, uwzględniła środki na ten cel.

MZZP Zjednoczenie zwrócił się w dn.
. 25.04.2016r. do Komisji Oświaty i Sportu w Bełchatowie z wnioskiem o podniesienie wynagrodzenia zasadniczego do kwoty 1760 zł i po uwzględnieniu 5% premii i tak będzie to minimalna krajowa ( 1850 zł) a rzekoma podwyżka będzie tylko likwidacją dopłat. Tym sposobem Pracownicy z długoletnim stażem będą wyróżnieni, bo przecież dodatek stażowy to forma nagrody za przepracowane lata.

Zdeterminowani do dalszych działań przez ignorancje Władz Miasta Bełchatowa tj. Prezydent M. Czechowska i wiceprezydent A. Wysocka, wystosowaliśmy pisma do Posła Janusza Śniadka, Europosła Janusza Wojciechowskiego i wszystkie wystosowane pisma zostały przekazane do wiadomości Pani Prezydent.

Niestety odpowiedź otrzymaliśmy tylko od Pana Waldemara Budy upoważnionego z ramienia Europosła J. Wojciechowskiego, który to kieruje Naszą Związek do lokalnych Posłów PiS.
Mieliśmy nadzieję że po zmianie wiceprezydent A. Wysockiej nowy wiceprezydent Pan Łukasz Politański podejmie dialog w/w sprawie z Naszym Związkiem , umówiliśmy spotkanie na dn. 16.08.2016, które to zostało odwołane przez Pana Politańskiego na pól godziny przed spotkaniem z powodów osobistych. Niestety powody te trwają do dnia dzisiejszego i dialogu ze stronu Wiceprezydenta brak.

24.08.2016r. wystąpiliśmy z pismem do Pana Wiceprezydenta z żądaniami w zakresie podwyższenia wynagrodzenia pracownikom niepedagogicznym zatrudnionym w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Bełchatów, które skutkowało zgłoszeniem sporu zbiorowego jak i również umożliwi to dochodzenie świadczeń na drodze sądowej.

W związku z brakiem jakichkolwiek odpowiedzi od Wiceprezydenta Łukasza Politańskiego i reakcji na pismo zwróciliśmy się 01.09.2016r. do lokalnego Posła PiS Dariusza Kubiaka.
Pomimo obietnic Pana Posła o podjęciu interwencji w/w sprawie brak do dnia dzisiejszego jakichkolwiek reakcji.


26.08.2016r. zgłosiliśmy do Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Bełchatowa zawiadomienie o zgromadzeniu publicznym, które miało się odbyć 05.09.2016r. w celu podwyżki wynagrodzenia dla niepedagogicznych pracowników przedszkoli prowadzonych przez Miasto Bełchatów. Po wielokrotnych rozmowach telefonicznych i zapewnieniach, że dojdzie do podjęcia dialogu Wiceprezydenta ze Związkiem Zjednoczenie, w dobrej wierze odstąpiliśmy od manifestacji, niestety nie potrzebnie bo rozmów jak nie było tak nie ma. 14.10.2016r. na łamach Dziennika Łódzkiego ukazał się artykuł opisujący ciężką pracę pracowników Przedszkoli za głodową pensję. W artykule Wiceprezydent podnosi, że w 2016r. nastąpił wzrost wynagrodzenia o 11% w stosunku do roku ubiegłego, zaznaczamy że pracownicy nie odczuli tego w swoich portfelach gdyż była to częściowa likwidacja dopłat.

Wiceprezydent podkreśla również że na podwyżki w br. przeznaczył 900 tys. z czego na likwidację częściowych dopłat 348 tys. a na podwyżki 572 tys. i tu nasuwa się pytanie również do Regionalnej Izby Obrachunkowej czyje kieszenie zostały wzbogacone o 600 tys.
Z uzyskanych przez Związek Zjednoczenie informacji wynika jasno że tylko na terenie Miasta Bełchatów dyskryminowani są pracownicy niepedagogiczni zatrudnieni w przedszkolach.
Nauczyciele zatrudnieni w przedszkolach wywalczyli swoje prawa strajkami Czy w tym kraju obłudy i kłamstwa wszystko musi być zdobyte strajkami ? Skoro tak, to będziemy strajkować do skutku !!

Apelujemy do Państwa o zajęcie stanowiska w sprawie pracowników niepedagogicznych (WOŹNYCH) zatrudnionych w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Bełchatów.

Z poważaniem,

Zofia Kędziak
Przewodnicząca MZZP "Zjednoczenie" w Elbest sp. z o.o.

.
Tagi: Pracownicy przedszkoli, Bełchatów, wynagrodzenie, zarobki, pensje
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Zbliżają się wyboru należy pamiętać aktywność władz, posłów we właściwym czasie
  Autor:Jagna Data: 2018-09-17 14:28:56
 • wh0cd103312 amoxil 875 mg over the counter sildenafil generic zoloft cost benicar
  Autor:CharlesZer Data: 2017-06-07 11:17:13
 • No właśnie xxxx jakieś tam sprzątaczki,wożne,wywłoki,plebs,najmniej zarabiające kobietki,góra zostanie za to rozliczona!
  Autor:rambo Data: 2016-12-02 16:24:17
 • leszku p nie gań zbulwersowanego jeśli nie znasz faktów . W prywatnym przedszkolu nie spotkasz nauczycieli z średnim wykształceniem bo by jch nikt nie zatrudnił a w tak zwanym państwowym jest ich sporo a reszta tak zwanych nauczycieli to w 80 procentach panie które się dokształcały lub nie były związane z tym zawodem .Jeśli się z tym nie zgadzasz to sprawdż na stronach internetowych przedszkoli BEŁCHATOWSKICH będziesz ZASKOCZONY z poważaniem.I nie jest ważne to wykształcenie TYLKO jakim sie jest człowiekiem . ZAPOMINACIE ZE Z TEGO BĘDĄ WAS KIEDYŚ PYTAĆ
  Autor:krasnal Data: 2016-12-01 16:47:15
 • leszku p nie gań zbulwersowanego jeśli nie znasz faktów . W prywatnym przedszkolu nie spotkasz nauczycieli z średnim wykształceniem bo by jch nikt nie zatrudnił a w tak zwanym państwowym jest ich sporo a reszta tak zwanych nauczycieli to w 80 procentach panie które się dokształcały lub nie były związane z tym zawodem .Jeśli się z tym nie zgadzasz to sprawdż na stronach internetowych przedszkoli BEŁCHATOWSKICH będziesz ZASKOCZONY z poważaniem.I nie jest ważne to wykształcenie TYLKO jakim sie jest człowiekiem . ZAPOMINACIE ZE Z TEGO BĘDĄ WAS KIEDYŚ PYTAĆ
  Autor:krasnal Data: 2016-12-01 16:47:15
 • Jestem nauczycielką w szkole i w swym życiu doświadczyłam jak człowiek potrafi upokorzyć drugiego człowieka.To jaką pracę wykonujemy,jak żyjemy zawdzięczamy sobie .Ale nie zawsze i ze wszystkimi tak bywa.Czasami nie wszystkim udaje się wyjść na prostą. Nie wszyscy muszą być uczeni i po studiach.Jaką pracę ważną wykonywali by inni. Może to też zawód równie ważny i potrzebny .Nie skreślajmy Tych ludzi .Oni też zapewne mają rodziny i chcą godziwej zapłaty za swoją pracę.Życzę im jak najlepiej i mam nadzieję że Urząd im to umożliwi.To właśnie takie sytuacje życiowe karzą Nam się zatrzymać i zastanowić na naszym postępowaniem.A co do wykształcenia to z nim bywa różnie.
  Autor:Zenek Data: 2016-11-30 19:21:34
 • UHOL" odnosząc się do twojego komentarza, to mogę powiedzieć! JESTEŚ WIELKI... POZDRAWIAM...
  Autor:gosc Data: 2016-11-29 17:54:20
 • Zbulwersowany. Jesli nie masz pojecia to nie pisz glupot. W przedszkolu prywatnym a i owszem zdarza sie osoba z srednim jednak w panstwowym takich osob nie ma. Wiec nie siej czlowieku zamentu. I nie wciskaj ludzia do glowy nie popartych niczym informacji.
  Autor:Leszek P. Data: 2016-11-29 15:05:51
 • Panie nauczycielki i panie wożne jesteśmy wszyscy równi,tylko nierówność nas dzieli .
  Autor:przerwa Data: 2016-11-29 11:25:54
 • Poczekajmy wszystko się wyjaśni,nasi rządzący coś z tym zrobią,czas jest ojcem prawdy.
  Autor:amelia Data: 2016-11-29 11:18:41
 • Ludzie ludziom zgotowali ten los-chryste panie dwudziesty pierwszy wiek,ratujmy godność ludzką,jesteśmy wszyscy ludzmi-a dzieli nas nadal przepaść.
  Autor:ktoś Data: 2016-11-29 10:56:26
 • Kobieto Katarzyno to nie są żadne inne sprawy,wszystkie przedszkola funkcjonują tak samo,oprucz miasta Bełchatów za przyzwoleniem władz,pracownicy maja zakres obowiązków,a pani dyrektor jest też na etacie, nie jest właścicielką przedszkola i nie może wprowadzać swoich widzimisie ! Artykuł jak sama nazwa HORROR z życia pracowników i to są właśnie niektóre problemy,jakie się dzieją w tych placówkach.
  Autor:zbulwersowany Data: 2016-11-29 10:33:27
 • Proszę sprawdzić jakie mają wykształcenie nauczycielki w przedszkolach,zdziwicie się że niektóre z nich mają tylko średnie a nie wyższe pedagogiczne jakie powinny mieć,takie osoby UCZĄ NASZE DZIECI,czego-się pytam,jeśli same potrzebują nauki,niejedna pani WOŻNA lepiej nauczy nasze dziecko,posprząta,nakarmi,pobawi się,przebierze dziecko w razie zmoczenia,co robi cztery godziny nauczyciel,pomyślmy gdzie rano prowadzimy nasze dzieci,w czyje ręce je oddajemy,parlamentarzyści róbcie coś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Autor:uhol Data: 2016-11-29 10:07:43
 • Jak w szkole tak i w przedszkolu pracują nauczyciele. Nie ma zawodu przedszkolanki. A często się zdarza,że te panie z przedszkola maja większe wyksztalcenie. Ministerswtwo bowiem wymaga od nich wszystkiego. Jeden z zawodow gdzie ciagle musza sie doskonalic. To w okresie przedszkolnym dziecko jest ksztaltowane ale to szkoly zbieraja zawsze lałry. A nauczyciel z przedszkola zawsze jest nie doceniany. Kazdy iwaza że tam tylko sie bawią. Błąd. Wiecej szacunku dla przedszkol sie należy i wszystkich jej pracowników.
  Autor:Leszek P. Data: 2016-11-29 08:44:16
 • Nauczyciele są w szkole , a nie w przedszkolu!!!!
  Autor:nowy Data: 2016-11-28 20:00:28
 • Dlaczego Pani Prezydent nie rozwiązuje spraw płacowych woźnych w przedszkolach ?
  Autor:Zdziwiony Data: 2016-11-28 19:03:17
 • W końcu przyszedł czas na zmiany....
  Autor:ooooooooooooo Data: 2016-11-28 16:43:06
 • Najgorsze jest to,że ktoś kto w tym nie siedzi ma najwięcej do powiedzenia.Każdy chce otrzymać godziwą płacę za swoją pracę a nie PENSJE GŁODOWE.Chciałbym chociaż jeden raz będąc na wysokim stanowisku[po studiach]przepracować 25 godzin tygodniowo-w tych czasach to LUKSUS-nieprawdaż.A teraz zadajmy sobie podstawowe pytanie?Dlaczego jest najwięcej nauczycieli,czyżby z miłości do dzieci?Kto w takim razie pomoże tym Panią skoro w Urzędzie rządzą ludzie z wykształceniem pedagogicznym ?Raczej niech się nie spodziewają pomocy.A szkoda, bo dzieci powinny być dla rodziców najważniejsze.One kiedyś będą ostoją i chlubą naszego Narodu.
  Autor:Obserwator Data: 2016-11-28 16:32:48
 • Nie zgodzę się że Nauczycielki w przedszkolu nic nie robią tylko piją kawę jedzą i wypełniają papiery a Panie z obsługi zajmują się dziećmi. W przedszkolach z którymi miałam kontakt nie spotkałam się z czymś takim. Nauczycielki prowadziły zajęcia przygotowywały dzieci do przedstawień robiły dekoracje na każdą porę roku w salach i na korytarzach, a papierów ... owszem pełno ale jak w każdej pracy. Papier wszystko przyjmie. Takie czasy że dokumentacja ważniejsza od dzieci. Wychodząc po 4 godzinach panie nie idą i nie leżą. Wiele czasu poza godzinami w placówce poświęcają pracy. szukanie scenariuszy wierszy piosenek dekoracji. samo sie nie zrobi. mam w rodzinie taką osobę i widzę ile czasu poświęca. A co do kawy, każdemu w pracy przysługuje przerwa na kawę. Jeśli tak zazdrościcie nauczycielom w przedszkolach to zamieńcie się chociaż na tydzień. Zobaczymy ilu z was wytrwa i ilu zmieni zdanie o tym zawodzie. A co do faktycznej treści artykułu panie z pomocy zostały oskubane przez wcześniejszy rząd i szkoda ich bo robią dużo dla placówek. Dzieci je uwielbiają. Stażowe to ich wypracowane lata i powinny miec to wypłacane. Bo należy im się. Tak jak każdemu.
  Autor:Marcin Data: 2016-11-28 13:34:46
 • Artykuł powyżej dotyczy niegodziwych płac dla pracowników niepedagogicznych i pozbawienia ich stażowego. A wy roztrząsacie jakieś inne sprawy. Każde przedszkole funkcjonuje inaczej i to jak funkcjonuje zależy od pracowników i dyrektora.
  Autor:Katarzyna Data: 2016-11-28 13:23:14
 • W przedszkolu w Bełchatowie pracowała moja koleżanka,po 30 latach pracy często ponad swoje siły wykorzystywana do bólu,poniżana przez [nauczycielki-tylko panie mają taki angaż w bełchatowskich przedszkolach],dzisiaj zamiast cieszyć się emeryturą,kobieta wymaga opieki innych osób,niezdolna fizycznie i psychicznie dalej sama funkcjonować,jest to zasługa osób rządzących tym miastem,często nie widzących problemu osób na niższych stanowiskach,w tym przypadku [WOŻNYCH] wreście ktoś poruszył ten problem,oby nikt nie musiał przeżywać tego co ta kobieta-wstyd że rządzą miastem tacy ludzie.
  Autor:świadek Data: 2016-11-28 12:21:58
 • Gdzie jest Leo?
  Autor:BBC Data: 2016-11-27 14:42:12
 • Pytam. Kto cos zrobi w tej sprawie! Czy dalej nic się nie zmieni? Z jakiego powodu zostaliście wybrani, wy samorządowcy lokalni i parlamentarzyści? Pytam?!!!
  Autor:zbulwersowany Data: 2016-11-27 07:18:44
 • Pluć im w oczy a oni swoje.
  Autor:politycy Data: 2016-11-27 07:13:42
 • Czy Senator jest Duchem Świętym i zna wszystkie problemy mieszkańców ? Przewodnicząca związku zawodowego pisze, ze zwracali sie z problemem do prezydentowej, do Wysockiej, do Piotra Dudy i do europosła Wojciechowskiego. Wojciechowski skierował związek do posła Kubiaka, który schował głowę w piasek. Nic nie piszą, ze zwracali sie rowniez do senatora. Nie słyszałem, żeby senator kogokolwiek zbył, a wręcz przeciwnie w miarę możliwości stara sie każdemu pomoc, kto tylko sie do niego zwróci.
  Autor:Belchatowianin Data: 2016-11-27 00:05:18
 • No nie w głowie się nie mieści! Mowa jest o zarobkach, a tu jadą jeden na drugiego .I przedszkola mieszają do polityki. Jak Wam nie wstyd!
  Autor:rozczarowany Data: 2016-11-26 16:22:55
 • A mnie ciekawi ja k Senator pomógł, tym paniom, bo przeciez jest w dobrej komitywie z panią prezydent, więc naprwno dużo może?!
  Autor:Gall Data: 2016-11-26 16:16:01
 • A pozniej spotyka sie jedna z druga i jeden z drugim patrzy prosto w oczy, uśmiecha się i wszystko jest baaardzo dobrze! Porażka ten dzisiejszy tworzony przez nas dorosłych? Swiat!
  Autor:ToJa Data: 2016-11-26 15:12:58
 • Dokładnie!!!! Najlepiej podzielić Wszystkich ze Wszystkimi i donieść, donieść, donieść! To jest dopiero radość i satysfakcja. Dla mnie wątpliwa! Ale co tam! Z pewnoscia piszą to prawdziwi Katolicy:( Wstyd i jeszcze raz wstyd.
  Autor:Antyanonim Data: 2016-11-26 14:58:21
 • Żygać się chce jak się czyta takie wpisy jak ten co sie podszywa pod Bełchatowski PiS.
  Autor:refluks Data: 2016-11-26 13:41:40
 • Co to za pierdoły wypisujesz gościu. Tu jest mowa o tym, że związkowcy zwrócili się miedzy innymi do posła, który olał sprawę. Gdzie tu atak senatora? To jest artykuł przewodniczacej związku na łamach portalu, który pietnuje patologie. Poseł za to dba tylko o swoją d..ę i wszystkich też ma w d..ie. Znowu próbujecie ubarć soje zaniedbania w politykę. Nie dorabiac polityki tu gdzie chodzi o bycie zwykłym człowiekiem i pomoc drugiemu człowiekowi. Precz z polityką!!!
  Autor:pracownik Data: 2016-11-26 13:35:48
 • Kolejna odsłona ataków SENATORA na posła. Nadal nie może się pogodzić źe w mieście jest jeszcze jeden parlamentarzysta. WSTYD Panie SENATORZE. Teraz tylko wykorzystuje w tych atakach nieświadome tego woźne i przedszkolanki. To jest PASKUDNE. Jakoś nie przypominam sobie SENATORA, jak strajkowaliśmy przeciwko podwyżce opłat w przedszkolach. Nie było SENATORA, na sali sądowej, gdzie przez 1,5 roku walczyliśmy o swoje. To dzięki rodzicom i posłowi, opłaty zostały zmniejszone. Niech SENATOr się wreszcie opamięta. Mam wrażenie, że pluje Pan w swoje gniazdo, pluje Pan na PiS.
  Autor:PiS Belchatow Data: 2016-11-26 10:46:10
 • Bardzo to przykre jak człowiek jest wykorzystywany .To Komu Powierzamy Swoje Dzieci ... Dopiero teraz uświadomiłam sobie że gdy zaprowadzam dziecko często na sali jest tylko Pani Wożna albo są dzieci w innej sali z trzema lub dwiema paniami Przedszkolankami siedzącymi przy biurku.Po przedszkolu odbiera je babcia i sytuacja powtarza się . To za jakie czynności mają płacone panie Przedszkolanki..KTOŚ ZAMIENIŁ ICH ROLE.....?? TO MOŻE WYNAGRODZENIA TEŻ i może to jest sposób na rozwiązanie waszych problemów finansowych.
  Autor:krasnal Data: 2016-11-26 10:11:33
 • Bo politycy muszą się nauczyć tego, po co są wybierani, co jest ich celem jako polityków. Teraz myślą, że napchanie kiesy i zdobycie popularności.
  Autor:karierowicze Data: 2016-11-26 09:09:29
 • Tam była jeszcze Wysocka i prezes PGE Zawada
  Autor:Swiadek Data: 2016-11-26 08:50:59
 • Czy to prawda, ze poseł jest skłócony ze starosta ? Pewnie poszło o zeznania w prokuraturze kto jest winien za spotkanie z Misiewiczem, Milczanowska i PO w starostwie.
  Autor:Sledczy Data: 2016-11-26 08:48:21
 • poseł to dba ale o własne dochody i swoich znajomych, a nie o jakieś tam sprzątaczki!!!!!!!!!!!!!!!
  Autor:xxxx Data: 2016-11-25 22:42:27
 • CO? POSEŁ NIE ZADZIAŁAŁ? PRZECIEŻ BYŁ NA OBRADACH SESJI RADY MIEJSKIEJ W CZWARTEK I PEWNIE PILNOWAŁ SWOICH LUDZI Z RADY, BY POZOSTAWILI 100% DOFINANSOWANIA PRZEDSZKOLOM PRYWATNYM, A ROBILI TO RAZEM Z PLUSEM. TAK TAK, NATURALNY PLUS. A WCZEŚNIEJ RAZEM Z PO... JUŻ PEWNIE ZAPOMNIAŁ CAŁKIEM O PIS. I CO, TO NIE BYŁO ŻADNEJ REAKCJI?
  Autor:starszak Data: 2016-11-25 19:55:06
 • COŚ STRASZNEGO!!! CO CZŁOWIEK MOŻE ZROBIĆ CZŁOWIEKOWI!!!
  Autor:ola Data: 2016-11-25 19:20:22
 • Popieram drugi komentarz , jest Horror... Dobrze , że ktoś się za to wziął... dziękuję Pani Kędziak!
  Autor:obcy Data: 2016-11-25 19:09:31
 • Jeśli nikt nie chce Państwu pomóc, proponuję apel do Pana Senatora. On z pewnością pomoże...
  Autor:Życzliwy Data: 2016-11-25 16:20:19
 • Moja Siostra pracuję w przedszkolu, potwierdzam to jest HORROR !!! Po 25 latach pracy najniższa krajowa, praca przy dzieciach całe osiem godzin, karmienie , mycie zabawa i zajęcia z nimi, jak jest chwila wolna sprzątanie , angaż WOŹNA jak można tak ludzi wykorzystywać. Pani nauczycielki zmieniają się po 4 godzinach, jedzą dwa posiłki , dwie kawy, papierki powypełniają to 80 procent czasu zabiera a woźna jest od roboty ma prawo być cicho i niech się cieszy , że ma pracę. Bełchatów to wielka patologia Rządzona przez ludzi bezdusznych i nie kompetentnych głównie nauczyciele i nie ma co się dziwić , że takie efekty, kiedy dobra zmiana.....
  Autor:jerzy Data: 2016-11-25 14:44:41
go to top