Angielski w biznesie w Warszawie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 23 lipca 2018
Wybierz miasto na mapie
Angielski w biznesie w Warszawie
Data dodania: 2016-03-22 12:01:16
Angielski w biznesie w Warszawie
Angielski w biznesie w Warszawie Angielski w biznesie w Warszawie Angielski w biznesie w Warszawie
Źródło zdjęcia: Preply
Warszawa skupia wiele firm mniejszych, jak i większych. By zaistnieć na rynku warto jest poszerzyć swoją ofertę o obsługę klientów zagranicznych. Żeby bezproblemowo działać na rynku zagranicznym należy posługiwać się co najmniej jednym z języków obcych, zwykle minim to angielski, chociaż coraz częściej wymagane są także niemiecki, francuski, hiszpański. Wystarczy spojrzeć na oferty pracy w Warszawie a można wyciągnąć wniosek, iż bez angielskiego trudno jest o jakąkolwiek pracę, nawet zatrudnienie na najniższych, szeregowych stanowiskach wymaga znajomości angielskiego na poziomie podstawowym. Im wyższe stanowisko, tym oczekiwania pracodawców rosną. Język angielski w biznesie to podstawa, zwłaszcza jeśli myślimy o podbijaniu rynków zagranicznych i obsłudze klienta zza granicy. Coraz mniej firm funkcjonuje wyłącznie na rynku lokalnym, a częściej poza stacjonarna ofertą również dysponuje propozycją online. W zależności od branży, produktu czy usługi zasięg działania firm bywa różny. Nawet jeśli nie planujemy działalności międzynarodowej angielski biznesowy warto jest znać. Jego znajomość przydaje się zarówno w poszukiwaniach dostawców, pośredników, w organizacji logistyki importu, jak również negocjacjach handlowych z partnerami zza granicy. Firmy coraz mniej są samowystarczalne, potrzebni są dostawcy jak i odbiorcy, a temu sprzyja korzystanie z firm zewnętrznych, nie rzadko zagranicznych.

Znając język obcy można zaoszczędzić na tłumaczach i tłumaczeniach a także zyskać na korzystniejszych warunkach jakie firmy oferują przedsiębiorcom anglojęzycznym. Co więcej negocjacje w języku angielskim są niezmiernie opłacalne. Kolejnym z plusów jakie można wymienić to kwestia bycia na bieżąco ze zmianami na rynku, trendami i nowinkami czy to z zakresu finansów, polityki makroekonomicznej i krajowej wobec naszej branży, wpływu dezycji politycznych na nasz biznes jak i informacjami dotyczącymi analiz i prognoz rynkowych. Również marketing posługuje się angielskim, co z łatwością można zauważyć poprzez duża ilość słownictwa branżowego zapożyczonego z języka angielskiego. Nie znając angielskiego nie sposób jest być nowoczesnym i innowacyjnym przedsiębiorcą doświadczającym sukcesu na rynku.
. Świat pędzi w zawrotnym tempie i wiele informacji istotnych dla biznesu po przetłumaczeniu na język polski jest już przestarzała lub bezużyteczna. Należy działać szybko a tylko dzięki informacji w języku angielskim można być na bieżąco.

Warto zastanowić się czym różni się angielski biznesowy od angielskiego

, którego uczymy się w szkole, na studiach, czy kursach językowych. Otóż angielski biznesowy to przede wszystkim specyficzne słownictwo, które stosowane jest w świecie biznesu, w żargonie przedsiębiorców. Składa się na nie szereg określeń ekonomicznych i finansowych pojęć oraz wyrażeń, określeń rozlicznych zjawisk, metod marketingowych. Wbrew pozorom specjalistyczne słownictwo lub jego brak może być zgubny. Znając bardzo dobrze angielski można sobie nie poradzić ze zrozumieniem tekstów artykułów, czy podręczników ekonomicznych, właśnie z powodu naszpikowania ich określeniami nieużywanymi na co dzień w praktyce poza branża, której dotyczą. Jedną z metod przyswojenia angielskiego biznesowego jest funkcjonowanie w środowisku biznesowym, handlowym, gdzie w naturalny sposób poznajemy słówka i je zapamiętujemy, jednak nie wszyscy maja taka okazję do nauki. Dość udanym pomysłem na naukę słownictwa są fiszki i aplikacje mobilne przeznaczone do nauki i utrwalania języka biznesowego. Wybrane wyrażenia wraz z przykładami użycia w kontekście, wymową i konstrukcjami gramatycznymi są idealnym wsparciem dla biznesu. Mimo iż angielski biznesowy polecany jest jako kolejny z etapów wtajemniczenia dla osób znających angielski co najmniej komunikatywnie, to nie jest przeszkodą uczyć się angielskiego od podstaw z naciskiem na prawno-ekonomiczne słownictwo, tym samym otrzymujemy efekt dwa w jednym, ucząc się szybko i sprawnie języka.

Wiele szkół językowych oferuje angielski biznesowy jako odrębny kurs językowy, tak w Polsce jak i poza krajem. Popularności zyskują zagraniczne kursy wyjazdowe z angielskim biznesowym, przygotowane tak, aby w stosunkowo krótkim czasie opanować maksymalnie wiele słówek i wyrażeń niezbędnych dla swobodnej komunikacji w  biznesie, niezależnie od branży w której działamy. Jeśli jednak nie mamy ani funduszy ani czasu na wyjazd, ani też na praktyki zawodowe, ani na kurs w szkole językowe można spróbować samodzielnie uzyskać efekt zanurzenia w języku poprzez otoczenie się licznymi okazjami do nauki jak telewizja, prasa, radio. Nie jest to trudne dzięki bezpłatności mediów online i dostępowi do sieci. Poza mediami kopalnią wiedzy mogą być fora internetowe, blogi, dyskusje skupiające osoby takie jak my, które uczą się angielskiego biznesowego własnymi siłami. Nauce nie ma końca, bowiem wciąż słownik ten się poszerza i język rozwija, dochodzą nowe określenia, zjawiska mające swą nazwę w języku angielskim i funkcjonujące na rynku. Chcąc osiągnąć płynność języka należy nieustannie ćwiczyć i utrwalać swoją wiedzę poprzez rozmowę. Czasem pomóc w tym mogą konwersacje z native speakerem. Prowadząc firmę w Warszawie, pracując w biznesie w stolicy trudno jest odnaleźć się w środowisku nie znając języka obcego, w szczególności angielskiego. Pozytywnym zjawiskiem w stolicy obserwowanym od kilku lat są lekcje angielskiego biznesowego w siedzibie firmy. Lektorzy i native speakerzy szkolą managerów, kadrę kierowniczą, handlowców z angielskiego w miejscu pracy, co jest komfortowym rozwiązaniem dla pracowników jak i samych nauczycieli. Spora konkurencją w tym zakresie są korepetycje i konwersacje przez Skype oferowane coraz powszechniej na polskim rynku. Uniezależniają one od sztywnego grafiku zajęć na kursach jak i oferty lektorów z okolicy, stacjonarnych native speakerów z Warszawy itp.

Nauka angielskiego online dla biznesmenów w warszawie sprawdza się doskonale, bowiem można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze,a także uczyć się znacznie bardziej efektywnie i przyjemnie, w komfortowych warunkach jakie sami sobie wybierzemy, zapewnimy. Prowadząc firmę, przemieszczając się z miejsca w miejsce trudno jest wygospodarować czas na naukę języka. Decydując się na indywidualne lekcje angielskiego możemy poświęcić maksimum czasu na słownictwo biznesowe, wyrażenia z jakimi mamy problem. Znając angielski możemy zdobywać wiedzę biznesową na różne sposoby. Jednym z nich jest czerpanie wiedzy z doświadczeń innych, innym sposobem są szkolenia online, webinaria i konferencje dla przedsiębiorców organizowane w sieci. Co więcej licząc na unijne fundusze i wsparcie z programów międzynarodowych dla biznesu trzeba liczyć się również z koniecznością znajomości angielskiego. Dokumenty, raporty i inne kwestie są wymagane tak po polsku, jak i angielsku. Tym samym chcąc osiągnąć sukces w biznesie niezbędny jest angielski i nie wystarczy angielski poznany na standardowym kursie, a wzbogacony od stosowne słownictwo, którego w tradycyjnych podręcznikach nie ma lub jest niewiele. Im wcześniej opanujemy angielski biznesowy, tym lepiej, aczkolwiek by poznać angielski odpowiednik danego pojęcia warto pojęcie to znać w języku polskim, tym samym idealnym okresem na naukę są studia ukierunkowane na biznes, ekonomię i gospodarkę.

Autor: Preply, więcej na http://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-angielski-biznesowy
Tagi: język angielski, korepetycje, Warszawa, Preply
go to top