NADZIEJA OLIMPIJSKA - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Piątek, 03 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
NADZIEJA OLIMPIJSKA
Data dodania: 2006-07-30 16:12:32
Drobniutka, niepozorna blondynka. Zwykła czternastolatka, choć obdarzona wielkim talentem. Skromna i lekko przestraszona, a przecież niedawno zdobyła złoty medal na Olimpiadzie Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym. Mowa o Annie Bzikowskiej, bełchatowiance która nazywana jest polską nadzieją olimpijską.


B.A.I.: - Jak zaczęła się twoja przygoda ze sportem?

A.B.: - Wszystko zaczęło się od pływania. Rodzice zaprowadzili mnie na pływalnie, później zaczęłam jeździć z klasą. Pewnego dnia jeden trener zobaczył, że mam talent i rozpoczęły się treningi w Skrze. Po pewnym czasie przyszły pierwsze sukcesy, aż zdobyłam pierwsze miejsce w województwie. Jednak bieganie to dyscyplina, która mi wychodzi dużo lepiej i która w przyszłości, mam nadzieje, pozwoli mi nadrabiać stracone punkty. Spróbowałam startu w dwuboju, co wyszło mi tylko na dobre.

B.A.I.: - Możesz nam trochę opowiedzieć o pięcioboju nowoczesnym. Jak to wszystko wygląda?

A.B.: -Wszystko zależy od tego, w jakim przedziale wiekowym znajduje się zawodnik. Początkowo jest to dwubój, który trwa trzy lata. Ja już jako czternastolatka musiałam się przerzucić na trójbój, który potrwa także dwa lata. Później przez kolejne dwa lata będzie czwórbój i na koniec będę mogła trenować pięciobój ile tylko chcę.
W skład pięcioboju nowoczesnego wchodzi pływanie na 100 metrów i bieganie na kilometr, strzelanie, jazda konna oraz szermierka.
.


B.A.I.: - Teraz wyjeżdżasz do Łomianek. Na co liczysz trenując w tamtej szkole?

A.B.: -Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach to szkoła, która się specjalizuje w przygotowaniach do pięcioboju, ale jeszcze nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać i czy sobie poradzę. Będzie tam szermierka i jazda konna, czyli dyscypliny zupełnie mi obce. Widziałam je na żywo i w telewizji, ale nigdy sama ich nie próbowałam.

B.A.I.: - A nie boisz się rozłąki z rodziną?

A.B.: -To prawdę, że może mi być troszkę ciężko. Ale ja do tej szkoły miałam iść już w tamtym roku, więc przez ten rok jakoś się już przygotowałam. Myślę, że dam sobie radę.

B.A.I.: - Jak godzisz treningi z nauką?

A.B.: -Szczerze mówiąc radzę sobie jak na razie, bardzo dobrze. W tym roku nawet miałam świadectwo z czerwonym paskiem. Ale teraz nie wiem jak to będzie. Na pewno dużo trudniej, gdyż dojdą nowe dyscypliny, a co za tym idzie więcej treningów.

B.A.I.: -Przyjdzie taki czas, że trzeba będzie dokonać wyboru. To co, wtedy sport czy nauka?

A.B.: -Jak narazie nie dzielę sportu i nauki. Dla mnie ważne są obie te dziedziny, ale…nie mogę jeszcze wybrać. Chociaż jestem w tym wieku, że chyba na razie ważniejsza jest nauka.

B.A.I.: - Wróćmy do Olimpiady Młodzieży. Opowiedz, było ciężko?

A.B.: -No trochę tak, ale w ogóle nie spodziewałam się tego, że tak dobrze mi pójdzie. Po pływaniu byłam piąta z niewielką stratą, ale bieganiem udało mi się nadrobić prawie 80 punktów, no i wygrałam.

B.A.I.: - Kiedy następne zawody, w których będziesz startować?

A.B.: -Pierwsze zawody odbędą się już 7 października w Łomiankach, ale treningi rozpoczynam od początku września, kiedy tylko wyjadę do SMS-u.

B.A.I.: - Życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za rozmowę.rozmawiała: Katarzyna Staszczyk
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top