ŚWIĘTO POLICJI - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Piątek, 24 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
ŚWIĘTO POLICJI
Data dodania: 2006-07-24 00:20:44
87 lat temu Sejm powołał do życia Policję Państwową, której zadaniem stała się ochrona bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Wydarzenie miało miejsce dokładnie 24 lipca 1919 roku. Święto Policji jest w wielu komendach okazją do uznania trudu i wkładu pracy funkcjonariuszy. Tak było i w Bełchatowie.

W miniony piątek 21 lipca br. przed Komendą Powiatową Policji odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział funkcjonariusze policji, członkowie ich rodzin oraz goście (wśród których znaleźli się między innymi przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz służb miejskich)

- Spotykamy się tutaj aby dać wyraz pamięci tego wydarzenia, podkreślić swoje przywiązanie do tradycji, a także zmierzyć się z własnymi osiągnięciami, z dziełem naszych poprzedników albowiem tak jak oni bełchatowscy policjanci szczerze i z oddaniem służą społeczeństwu, starają się na co dzień zapewnić porządek i bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu bełchatowskiego. - mówił komendant Władysław Kędziak.

Ze statystyk wynika, że wykrywalność przestępstw w naszym powiecie jest na poziomie zadowalającym.
. W pierwszym półroczu 2006 roku poziom wykrywalności wyniósł 70,6% i jest to wynik wyższy o 0,7% od analogicznego okresu roku ubiegłego. Policjanci zdołali ustalić 1074 sprawców przestępstw z czego ponad 500 stanowią ci, którzy mają na sumieniu czyny kryminalne. W znacznym stopniu ograniczono dynamikę przestępczości kryminalnej. W porównaniu z minionym rokiem wynosi ona 87,5%. Do 235% wzrosła też dynamika stwierdzonych przestępstw gospodarczych, co sprawiło, że KPP w Bełchatowie plasuje się na drugim miejscu w województwie łódzkim.
Ograniczono również do 573 liczbę przestępstw przeciw mieniu przy 729 takich czynach w poprzednim roku. Wskaźnik dynamiki również korzystny, bo wynosi 78,6%. W odniesieniu do kradzieży samochodów dynamika przestępstw stwierdzonych wyniosła 70,6%, a to oznacza, że przestępczość ta jest skutecznie zwalczana. O 80 % spadła kradzież z włamaniem. Udowodniono 30 takich czynów nie tylko na terenie Bełchatowa, ale też Łodzi, Łęczycy i Wielunia. Bełchatowscy policjanci wyeliminowali też z ruchu drogowego 353 nietrzeźwych kierujących.
Komendant mówił także o zaangażowaniu policjantów, o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i podtrzymywaniu poziomu wiedzy ogólnej. Podkreślając kreatywność bełchatowskich funkcjonariuszy wymienił udane akcje (takie jak: „Pies”, „Kaskada”, „Gimbus”, „Zero tolerancji dla beztroski na drogach”, cykl prelekcji na temat zagrożeń prowadzonych w ramach rekolekcji w parafiach na terenie powiatu, a także akcja wręczania ulotek – nekrologów piratom drogowym.
"Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej” i takie hasło przyświeca przyszłej działalności policji, która zamierza nasilić działania o charakterze prewencyjnym szczególnie wobec osób nieletnich. W kręgu intensywnych zainteresowań ma być też zjawisko korupcji. Ujawniono siedem takich sytuacji (w ubiegłym roku tylko dwie).
Na zakończenie uroczystego apelu z okazji Święta Policji, kilkunastu funkcjonariuszom wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe, oraz przyznano nagrody. Wśród policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, awanse otrzymali:


na stopień podinspektora:
- Ryszard Durajski


nadkomisarza:
- Piotr Kutyła
- Dariusz Zieliński


komisarza:
– Jarosław Słok
- Przemysław Gaworowski


aspiranta sztabowego:
- Ewa Borówka
- Mirosław Kaczmarzyński
- Dariusz Świtała
- Mariusz Trzaskowski
- Marcin Wnęk
- Marek Woźniak


starszego aspiranta:
- Grzegorz Golik
- Jacek Janocha
- Jarosław Popławski
- Wojciech Salwach
- Marek Winiarski


aspiranta:
- Piotr Rokita


sierżanta sztabowego:
- Arkadiusz Bartkiewicz
- Roman Brzeziński
- Stanisław Jabłoński
- Radosław Kokoszka
- Marcin Kuśmierek
- Artur Przybylski
- Sławomir Skrzypek
- Grażyna Stańczuk
- Romuald Wełna


starszego sierżanta:
- Artur Adamczyk
- Joanna Filipek
- Tomasz Kaszewski
- Mariusz Kuliberda
- Iwona Kuśmierek–Kopala
- Waldemar Markowiak
- Wiktor Nowakowski
- Robert Woźniak


starszego posterunkowego:
- Mariusz Baliński
- Przemysław Burchard
- Marek Durajski
- Tomasz Kaczor
- Szymon Kardas
- Tomasz Kołodziejski
- Marcin Pęciak
- Jakub Podracki
- Maciej Śledziński
- Marcin Włodarczyk
Małgorzata Barasińska
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top