I ŻEBY NIKT TRYBUN NIE OPUŚCIŁ.... - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Piątek, 03 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
I ŻEBY NIKT TRYBUN NIE OPUŚCIŁ....
Data dodania: 2006-07-23 23:17:09
Minionej niedzieli wierni zgromadzeni w ogrodach Papieskich Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bełchatowie modlili się podczas uroczystości poświęcenia i nadania sztandaru GKS Bełchatów.

Nabożeństwo rozpoczęło się od wniesienia sztandaru klubu przez bramkarza zespołu Łukasza Sapelę. Pochodowi towarzyszyła orkiestra Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów”. We mszy wzięli udział licznie zgromadzeni kibice, sponsorzy oraz osoby związane z klubem. Wśród zaproszonych znaleźli się między innymi poseł Paweł Seliga, posłanka Elżbieta Radziszewska, władze miejskie i powiatowe, Zarząd i Rada Nadzorcza KWB „Bełchatów”. Przed samą liturgią głos zabrał prezes GKS Bełchatów Jerzy Ożóg.

- (...) Wierzymy, że sztandar będzie również dla naszego klubu symbolem jedności i symbolem jeszcze większego zjednoczenia. - powiedział.

Mszę celebrował kapelan środowisk twórczych ks. Waldemar Sondka z Łodzi. Towarzyszyli mu proboszcz Kościoła Najświętszej Matki Kościoła ks.
. Władysław Ostrowski i proboszcz parafii w Grocholicach ks. Sławomir Orłowski, a także ks. Piotr Kotas z parafii Narodzenia NMP. Ksiądz kapelan w wygłoszonym przez siebie kazaniu wspominał o szczególnym zainteresowaniu sportem wykazywanym przez papieża Jana Pawła II i jego słowach skierowanych do polskich sportowców.

- Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrzymałość, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom to wszystko należy do cnót sportowca.

Ksiądz Waldemar Sondka kierował te słowa głównie do młodych sportowców, aby żyli zgodnie z wymogami tych wartości.

– Abyście w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi. Ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję.

Receptę na spełnienie tych zadań polecił upatrywać w słowach Chrystusa, które pojawiły się w czytanej Ewangelii „Trwajcie w miłości mojej". Księża wraz z wiernymi modlili się też o to, by sport promował radość życia, odpowiedzialność, zdolność do poświęceń i szacunku dla każdego człowieka. A także o wspólnotę klubu GKS, piłkarzy, trenerów, działaczy, pracowników i kibiców; by poświęcony sztandar był znakiem solidarności i dążeń do wspólnych celów. Po zakończonej liturgii głos ponownie zabrał prezes Jerzy Ożóg. Tym razem wyraził podziękowania wszystkim zgromadzonym i księżom prowadzącym mszę, a zwłaszcza kapelanowi, który opiekuje się środowiskami twórczymi.

– Sport też jest twórczością, chociaż nie zawsze wynik jest wiadomy.- stwierdził.

Tuż po prezesie GKS-u wystąpił poseł Paweł Seliga. Odczytał list Marszałka Sejmu RP, w którym to marszałek wyraził serdeczne podziękowanie za zaproszenie na uroczystość i wiarę w to, że sztandar będzie otoczony szczególnym szacunkiem. Dołączył też życzenia wielu sukcesów w przyszłości, a przede wszystkim tytułu Mistrza Polski. Poseł wspomniał, że w młodości sam grał w piłkę nożną.

- Grałem kiedyś w Unii Skierniewice przeciw GKS-owi, jeszcze w trzeciej lidze.- powiedział, po czym wręczył prezesowi pamiątkowy medal. Również pamiątkową, ale tym razem tablicę podarowała klubowi posłanka Elżbieta Radziszewska.

- Poświęcenie sztandaru i wręczenie go zawsze jest wyrazem dobrych uczuć, wyrazem dumy i radości z tego powodu, że czyni się coś, co potrafi angażować ludzki czas, ludzki wysiłek i te najlepsze uczucia. – podsumowała posłanka.

Na zakończenie uroczystości ksiądz Waldemar Sondka przypomniał jeszcze jeden fragment z życia Jana Pawła II, kiedy to papież oglądał z trybun mecz Włochy–Reszta Świata i nie wyszedł, jak planowano wcześniej po pierwszej połowie, ale pozostał do końca spotkania.

- Życzę, aby w nowym sezonie nikt nie opuścił wcześniej trybun na GKS-ie, aby jeszcze po zakończeniu móc oklaskiwać i dziękować. Tego wam życzę.- powiedział.Małgorzata Barasińska
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Najczęściej czytane
go to top