bai
info bai
gielda bai
katalog bai
Bai Andrzej Kurzawa
Z kraju i ze świata
Pomorze bez prądu
Data dodania: 2011-02-09 09:40:47
Zniszczone linie energetyczne i połamane drzewa - to efekt silnego wiatru, jaki od poniedziałkowego wieczora wieje na Pomorzu. Blisko 92 tys. odbiorców nie ma prądu.

Jak poinformowała Alina Geniusz-Siuchnińska z gdańskiego oddziału spółki Energa-Operator, w okolicach Wejherowa prądu pozbawionych jest ok. 26 tys. odbiorców. Zasilania nie ma też ok. 17,5 tys. gospodarstw w obrębie Kartuz oraz ok. 23 tys. w okolicach Tczewa. Bez prądu jest również ok.
4,6 tys. odbiorców w rejonie Starogardu Gdańskiego.

Także w Gdyni napięcia nie mają 72 stacje zasilające osiedla: Orłowo, Wiczlino, Chwarzno i Kosakowo. W Gdańsku napięcia nie ma 35 stacji w rejonie osiedli: Jasień, Kokoszki i Olszynka. Małgorzata Robińska ze słupskiego oddziału spółki Energa-Operator poinformowała, że na terenie podległym temu oddziałowi prądu pozbawionych jest ok. siedem tys. gospodarstw z okolic Słupska, Lęborka i Bytowa.

W niektórych miejscach zwalone przez wiatr drzewa utrudniają poruszanie się po drogach. Jak poinformował aspirant Wiesław Obłoński z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku, na salę gimnastyczną szkoły przy ul. Traugutta w Gdańsku zwaliło się drzewo, ewakuowano uczniów, a obiekt wyłączono z użytkowania.

Na Pomorzu miejscami wieje nawet z prędkością 110 km/h. O silnych wiatrach, zwłaszcza w rejonie Koszalina, Kołobrzegu i Darłowa, ostrzegało już w poniedziałek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Strażacy otrzymali we wtorek ponad 600 zgłoszeń o awariach i zdarzeniach związanych z silnym wiatrem.
Tagi:
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Zdobywamy Górę Kamieńsk
Przedszkole Bełchatów opony Bełchatów telebim bełchatów fotograf ślubny Bełchatów Meble Bełchatów Rolety Bełchatów Ziemia torf Bełchatów restauracja pizzeria Bełchatów Parkiet dębowy rozliczenia podatkowe Bełchatów Jazda konna łódzkie budżet obywatelski zabezpieczenia antykorozyjne Batis usługi motoryzacyjne dźwigi Dentysta Bełchatów Meble kuchenne Piotrków wylewki betonowe łódzkie płytki ceramiczne Piotrków budownictwo producent ogrodzeń panelowych
go to top